Koloběžky

areál Kouty - horské centrum zábavy a sportu

Jedinečná možnost nevšedního zážitku při nejdelším sjezdu na koloběžkách v ČR. Chystáte se navštívit přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně a nechcete se vracet tou samou cestou? Máte možnost využít naši půjčovnu koloběžek. Koloběžky se dají zapůjčit v prodejně Helia Sport na Kouteckém náměstí nebo přímo u horní nádrže Dlouhé stráně. Trasa nabízí nepřekonatelný sportovní a krajinářský zážitek a její délka je přes 17 km, vede od horní nádrže DS kolem dolní nádrže a následně do areálu Kouty.Na trase se můžete kochat výhledy na nejvyšší horu Jeseníků a nejvyšší bod ČR (špička vysílače Praděd), sledovat skály, kterými se pyšní jesenické vrcholy (Vozka, Keprník, Petrovy kameny), technické zajímavosti zdejší oblasti a jiné zajímavosti, které tato krajina nabízí.

Trasa - 17 km:  úsek vyznačen modře viz mapa

Zapůjčení v prodejně Helia Sport:

V prodejně Helia Sport na Kouteckém náměstí - zapůjčíte koloběžku, ke koloběžce je možno zapůjení helmy. Zakoupíte si lístek na lanovku, která Vás dopraví na Medvědí horu 1100m. n. m.  S koloběžkou je pak třeba ujít trasu 4,5 km a dostanete se přímo k horní nádrží DS. Na trase můžete také odbočit přímo na dolní nádrž a vyhnout se tak závěrečnému stoupání. Následně vás čeká nádherný sportovní zážitek - 17 km sjezd na koloběžce cca 30min a dojedete zpět ke Kouteckému náměstí. 


Zapůjčení u horní přečerpávací stanice Dlouhé Stráně:

U horní přečerpávací stanice Dlouhé Stráně si zapůjčíte koloběžku. Nezbývá nic jiného než na nepřekonatelný zážitek vyrazit.

Při jízdě směrem dolů, ale i nahoru dbejte na maximální opatrnost  - reálná možnost střetu s turisty, autobusy i ostatními vozidly, nejste na komunikaci sami !!!  Čtěte  provozní řád lanovky – pravidla bikeparku Kouty. Vyzkoušejte si nejprve jízdu v malé rychlosti, při jízdě dodržujte pokyny školícího personálu areálu Kouty (jaký má být ideální postoj, jak brzdit apod.). Používání zapůjčených sportovních potřeb je na vlastní nebezbečí.


CENÍK KOLOBĚŽEK 

Místo zapůjčení Trasa v délce 17 km Cena  Čas  Kauce
Helia Sport Kouty prodejna Dlouhé Stráně - Kouty 270 Kč 3 hod 1.500 Kč
Horní nádrž Dlouhé Stráně Dlouhé Stráně - Kouty 300 Kč 90 min 1.000 Kč

 


 

Zapůjčení koloběžek se řídí Půjčovním řádem společnosti Helia Trade, spol. s r.o.

V případě nepříznivého počasí koloběžky půjčujeme pouze v prodejně Helia Sport, ne u horní nádrže Dlouhé Stráně. Blížší informace v prodejně Helia Sport, tel.: 583 213 145. Rezervace je možná pouze na koloběžky, které jsou zapůjčeny z prodejny Helia sport.