Exkurze Dlouhé Stráně

areál Kouty - horské centrum zábavy a sportu

Návštěva přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně se již několik let drží v první desítce hitparády nejnavštěvovanějších turistických cílů nejen v rámci Jesenicka a Olomouckého kraje, ale i České republiky.
Letošní rok je přelomový v rozšíření zázemí pro návštěvníky a zatraktivnění dopravního systému k horní nádrži. Zajistíme plynulé napojení služeb od velkokapacitních bezplatných parkovišť, přes nové gastro provozy s možností zajištění menu pro skupinové zájezdy až po šestisedačkovou lanovku, která Vás během osmi minut přiblíží k okruhu horní nádrže. Koutecký areál je zárukou zážitku, kde se edukativní část exkurze s náhlédnutím do útrob dolní části elektrárny snoubí s horskou galerií masívu Hrubého Jeseníku v oblasti horní nádrže elektrárny. Přidanou hodnotou jsou celosezonní půjčovny inlinových bruslí, kol a koloběžek pro aktivní vyžití v horském prostředí, galerie dobových fotografií a expozice dřevěných soch v romantickém prostředí Kouteckého lesa.

 

Bowlingové dráhy,venkovní posezení na terase, občerstvení u horní nádrže v novém baru U medvěda a kyvadlová přeprava minibusem na trase horní stanice lanovky - horní nádrž Dlouhé Stráně jsou další ve výčtu novinek, který areál Kouty připravil pro návštěvníky pro letní sezónu.

Podrobné informace k organizaci návštěvy a rezervaci najdete na www.dlouhe-strane.cz, nebo denně od 9:00 do 16:00 na telefonní lince 585 283 282.