Pohodová - novinka

Ski areál Kouty - nejlepší místo na zimní dovolenou!

Nejdelší modrá sjezdovka na Moravě

Ski areál Kouty nabízí komfortní, bezpečné lyžování a k tomu nejdelší sjezdovku na Moravě. Nová modrá sjezdovka má délku 3050 m s převýšením 520 m, nadchne hlavně rodiny s dětmi. Další dvě dvoukilometrové sjezdovky jsou členité, s proměnlivým sklonem a převýšením také přes 500 m. Zbývající dvě sjezdovky mají převýšení 100 m. Díky šířce přes 50 m nabízí sjezdovky dostatek místa pro širokou carvingovou stopu. Celková délka sjezdovek 11,5 km zaručuje areálu Kouty prvenství mezi moravskými lyžaskými středisky.

Děti a začátečníci mají k dispozici pojízdný pás v areálu Lyžařské školy Heliaschool. Pro běžkaře jsou zajištěny upravené běžecké tratě v nadmořské výšce 1100 - 1300 m, s možností návštěvy horní nádrže Dlouhé Stráně. Ve dvou freeride zónách si na své přijdou freeridový lyžaři i snowboardisté.

U horní stanice lanovky je příjemné občerstvení s posezením a toaletami. Ubytování pro 180 osob přímo v areálu nabízejí Apartmány Kouty.

Spodní stanice nového vleku - dojezd modré sjezdovky Horní stanice nového vleku
Pohled na modrou sjezdovku Nově vyspádovaná a rozšířená sjezdovka

Novinky, tipy letošní sezóny:

  • nová sjezdovka v délce 3050m
  • rozšíření části sjezdovky Hřebenovka
  • dvě freeridové zóny
  • profesionální servis Montana
  • testcentrum lyží Nordica

 

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj, resp. Regionálního operačního programu Střední Morava.